Medikal Estetik Uygulamaları ve Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi

MEDİKAL ESTETİK  & PLASTİK CERRAHİ UYGULAMALARI

Meme İmplantları

Meme ölçüsünü değiştirmek isteyenler için çok çeşitli alternatifler sunan implantlar  ile yüz güldüren sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Diğer Meme Operasyonları

Meme dikleştirme( Mastopeksi); meme küçültme, meme büyütme, erkekte meme estetiği (Jinekomasti) gibi operasyonları kapsar. Bu işlemler  sonrasında genellikle 2-3 gün içinde hasta günlük yaşamına dönebilir.

Burun Estetiği( Rhinoplasti)

Lokal ve genel anestezi ile yapılabilen bir ameliyat olan rhinoplasty operasyonunu takip eden gün hasta eve dönebilir. Yaklaşık 10-15 günde iyileşme gerçekleşir ve atel çıkarılır.

Yüz Gençleştirme

Mezolifting, ışık peeling, lazerli uygulamalar, iple yüz asma, microplus gibi yeni nesil tedaviler ile yüzdeki kırışıklık ve sarkmaların iyileşmesi, kaş kaldırma , sıkılaşma ve toparlanma sağlanarak daha genç ve ışıl ışıl bir cilde kavuşmak mümkündür.

Göz ve Göz Kapağı Estetiği

Zaman içinde göz kapağı düşüklüğü sorunuyla hem estetik, hem de sağlık sorunu yaşatan göz kapaklarının eski haline geri getirme operasyonlarıdır. Hastanın görüş açısını bozan sarkık üst göz kapağına müdahale edilir, yorgun, asık suratlı, yaşlı ve sağlıksız bir görünüm veren göz altı torbaları alınarak kaşlar yukarı kaldırılır.

Botoks ve Dolgu Enjeksiyonu

Yüzdeki sarkma,kırışıklık ve çukurları yok etmek üzere deri altına enjekte edilen özel malzemelerden oluşan dolgu ve özellikle alın, kaş arası, kaz ayağı çizgilerini yok eden ve mimik kırışıklıklarını ortadan kaldıran botox 5-10 yıl daha genç bir görünüm sağlar.

Lİposuction/Bölgesel Yağ Alımı

Bel çevresi, basen ve bacakların şekillendirilmesinde kullanılan bu yöntem genel ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Hasta hemen ertesi gün normal hayatına döner.

Popo Kaldırma ve Diğer Germe İşlemleri

Devrimsel nitelikli çözümlerle popo ve kalça estetğinin yanı sıra, karın germe, kol bacak ve boyun germe gibi vücutta formunu kaybetmiş bölgelerin toparlanması işlemleridir.

Obezite Cerrahisi /Mide Ameliyatları

“vücutta, sağlığı bozacak ölçüde normalden fazla yağ birikmesi” durumunda cerrahi müdehale bir çözüm olabilir. Başta mide küçültme ameliyatı ya da diğer adıyla tüp mide ameliyatı olmak üzere pek çok yöntem başarıyla uygulanmaktadır. Aşırı kilo  nedeniyle ortaya çıkan yandaş hastalıklar cerrahi tedavi sonrası normal kilolara geri dönüldüğünde hızla düzelmekte ve  zaman içinde tamamen ortadan kalkabilmektedir.

Q Switch Lazer

Özellikle ince ve sarı tüylerin kalıcı olarak yok edilmesinde yaz aylarında bile etkili olan bu yeni nesil lazer sistemi ile istenmeyen dövmelerin silinmesi ve ciltteki izlerin giderilmesi de mümkündür.

Diş İmplantları

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan yapay diş kökleridir.Çene kemiğinin yeterli yoğunlukta olduğu durumlarda basit bir cerrahi operasyonla yerleştirilebilirler.

Diş Beyazlatma ve Gülüş Tasarımı

Zoom teknolojisi ile diş beyazlatma, lamine kaplama, bonding, diş ve çene cerrahisi ve daha pek çok uygulamanın gerçekleştirilebildiği estetik diş tedavileri ile daha özgüvenli ve sağlıklı bir gülüş sağlanır.